Jedyna polska firma po raz siódmy z rzędu w rankingu Deloitte Technology Fast 50

Warszawski software house eo Networks po raz siódmy znalazł się w gronie najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. W 13. edycji rankingu firmę sklasyfikowano na 42 miejscu. eo Networks od jedenastu lat świadczy usługi przede wszystkim na rynku polskim i niemieckim. W tym roku spółka zadebiutowała na NewConnect.

- To dla nas ważny rok, spółka zadebiutowała na NewConnect. Udało się nam także pomyślnie zakończyć kilka strategicznych projektów, w tym pilotażową platformę do e-konsultacji w Ministerstwie Gospodarki czy pierwszą w Polsce aplikację taksówkową peer-2-peer. Udział w rankingu po raz siódmy z kolei pokazuje, że w naszym przypadku strategia rozwoju organicznego sprawdza się. Dla firm pokroju eo Networks spowolnienie gospodarcze to szansa na dynamiczny rozwój. Chcemy dalej inwestować w innowacje – komentuje Stefan Batory, prezes zarządu eo Networks.

Ideą przyświecającą konkursowi jest wyłanianie i promocja firm najszybciej rozwijających się pod względem innowacyjności. W rankingu organizowanym przez firmę doradczą Deloitte biorą udział przedsiębiorstwa z 17 państw. Oprócz polskich do rywalizacji stają firmy między innymi z Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji czy Czarnogóry.

- Naszym celem związanym z programem Fast 50 jest promocja najszybciej rozwijających się firm działających w regionie Europy Środkowej i opierających swój rozwój na innowacjach technologicznych. Kryterium szybkości rozwoju, definiowane w programie Fast 50 jako przyrost przychodów w okresie ostatnich 5 lat, pozwala większości naszych laureatów zaistnieć w rankingu, jedno-, dwu- lub trzykrotnie, ponieważ wzrost w dłuższym okresie, w ujęciu procentowym, w naturalny sposób ulega zmniejszeniu. Na szczególną uwagę zasługuje spółka eo Networks, która jako jedyna firma z Polski, po raz 7 z rzędu znalazła się w głównym rankingu naszego programu, po raz kolejny udowadniając, że wdrażanie innowacji to sposób na szybki rozwój – komentuje Dariusz Nachyła, Partner zarządzający działem Technologii, Mediów i Telekomunikacji Deloitte w Europie Środkowej.
Firma eo Networks, Premier Partnerem Hitachi Data Systems, wprowadza rozwiązania z rodziny Identity Management